© 2019 Copyright Musical-Vrienden

UBUNTU

Ubuntu was het eerste spektakel in de openlucht van de gemeente Goes met meer dan tweehonderd deelnemers uit de Zeeuwse wereld van dans, toneel, muziek en acrobatiek.

 

Ubuntu gaat over het ontroerende verhaal van een jonge vrouw die door heel Afrika op zoek is naar haar achttien jaar eerder verdwenen broer.

In deze zoektocht speelt water een belangrijke rol. De grote Afrikaanse rivieren worden in dit stuk voorgesteld als personen en spelen mee in de zoektocht. De tribunes staan aan de rand van het water en zorgen voor een bijzondere beleving van dit unieke Afrikaanse theaterspektakel.

 

Ubuntu werd 11 keer opgevoerd aan de oever van het Goese Meer in de weekenden van 10-12 juli en 17-19 juli 2009.

CAST

Aap: Marley van Aerde

Diamant: Boudewijn Boonman

Krokodil Sobeki: Frenske Eijsermans

Meander: Rieke Goedegebuur

Wabe Shebele: Sinedu de Graaf

Azina: Emma Heesters

Moeder Nosizwe Manyi: Willian Heesters

Ibis: Bram Houg

Nijlpaard Popo: Rianne Ivens

Blauwe Nijl: Wietske de Klerk

Sanaga: Emmie de Kraker

Witte Nijl: Nimra de Kraker

Nijl: Elina Lichtendahl

Congo: Diederik van Maanen

Limpopo: Dryske Paap

Delta: Maryse vande Plasse

Zambezi: Leo Rozendaal

Oranje: Cathalijne de Sonnaville

Cuanza: Lulu Sorber

Verteller M’Bongi: Derrick Twene

Niger: Amir Vahidi

Vader Sangoma Abassi Gu: Dirk Veldhof

Gambia: Brian Verbrugge

Apiyo: Sjoerd Wijn

Volta: Patrice Winfield

Ceremoniemeester Wadi: Reinier Wondergem

Kora: Isabel Zoeteweij

Ensemble: Tamara van As, Angelique Boonman, Veerle de Brouwer, Ada de Feiter, Kim Fontaine, Angelo van der Goore, Liesbeth de Graaf, Oumnia Guigui, Esmâ Guigui, Lieke de Gunst, Sanne Huijsman,  Niek de Klerk, Joke Lindenbergh, Natasja van Ouwerkerk, Suzanne Rozendaal, Marije Rozendaal, Lucie Safari, Roland Schaap, Chendo Smit, Johan Sudmeier, Jeannette Tierie, Yvonne van de Velde, Tamara van de Velde, Arthur Verbrugge, LemLem Verhage, Ika Wevers, Vera de Winter

ORKEST

Dwarsfluit: Ilse Dorleijn, Anoeska Gijzel

Hobo: Marieke Plaisier

Klarinet: Shannon Bout, Nathalie Verburg

Saxofoon: Joan Hoogerland, Iris van der Eijk

Trompet: Jan Mostert, Esther Traas, Hanneke van den Dries

Hoorn: Jeroen van de Guchte, Lindy Karreman, Maartje Slabbekoorn

Trombone: Corné van Stee, Leo Geelhoed

Basgitaar: Stijn Eversdijk

Percussie: Martin Boonman, Megha Vader, Rosanne van Brakel

Piano: Rutger de Ronde

Keyboard: Dick Koomen

Afra trio en percussie groep

ARTISTIEKE LEIDING

 

Dirigent: Ludo Heesters

Regisseur: Koen Schyvens

Choreograaf: Lia Fonteijn